Solax predstavuje hybridný striedač na 200% predimenzovanie fotovoltaického systému

Spoločnosť Solax tvrdí, že jej nové hybridné striedače dokážu predimenzovať fotovoltické systémy o 200 %, čo z nich robí ideálne riešenie pre komerčné strešné inštalácie. K dispozícii je päť verzií s výkonom od 15 kW do 30 kW.

Spoločnosť Solax predstavila trojfázový hybridný striedač so schopnosťou dosiahnuť až 200% predimenzovanie fotovoltického systému.

Čínsky výrobca uviedol, že nové striedače majú čas prepnutia kratší ako 10 milisekúnd, čo zaručuje plynulý prechod na záložné napájanie. Zariadenia zvládnu aj 200 % preťaženie núdzového napájania (EPS) počas 10 sekúnd a možno ich spárovať so širokou škálou záťaží.

"X3-Ultra je navrhnutý tak, aby sa dal bezproblémovo integrovať so všetkými typmi fotovoltaických panelov, pričom umožňuje maximálny vstup 36 A DC na MPPT," uviedol výrobca. "To zaručuje optimálny výkon a kompatibilitu so širokou škálou solárnych zostáv."

Nový výrobok má rozmery 696 mm x 529 mm x 240 mm a váži 47 kg. Ponúka sa v piatich verziách s výkonom od 15 kW do 30 kW.

Hybridné meniče ponúkajú aj napätie batérií od 180 V do 800 V a maximálny nabíjací/vybíjací prúd 60 A. Spoločnosť Solax uviedla, že jej dva porty na batérie poskytujú flexibilitu na pripojenie batérií buď samostatne, alebo paralelne pre rôzne konfigurácie skladovania energie.

Striedače môžu prideľovať výkon nezávisle na každú fázu s reguláciou až do 0 W na fázu, pričom ponúkajú maximálny výkon 10 kW na jednej fáze. Spoločnosť Solax uviedla, že X3-Ultra môže poskytovať 100 % nesymetrický výkon, čo umožňuje dodávať výkon až do nuly na každej fáze.

Nové striedače sú tiež vybavené izolovaným odberom vzoriek, prerušovačmi elektrického oblúka a prepäťovými ochrannými zariadeniami na strane striedavého aj jednosmerného prúdu.

"Striedač sa môže pochváliť aj inteligentnou správou záťaže, ktorá rozširuje podporu pre elektrické vozidlá a tepelné čerpadlá, čo z neho robí pokrokovú voľbu pre moderné energetické prostredie," uviedla spoločnosť Solax.